Дитяча тривожність
Причини виникнення тривожності у дітей
Рекомендації: як допомогти дитині впоратися з тривожністю
Три ознаки, що у дитини почалася криза
Прості практики, які допоможуть знизити тривожність
Як заспокоїти дитину під час масових обстрілів та вибухів?
Розкажіть дитині, що відбувається, наприклад: «Я розумію, що тобі страшно, але ти маєш розуміти, що наша армія працює та захищає нас. Ми з тобою у безпечному, захищеному місці, тому все буде в порядку». Поясніть, що ви поруч, ви разом і ви нікуди від неї не дінетеся. Для будь-якої дитини батьки – це тил, стіна, захисна фортеця і їй важливо це відчувати...
Поради батькам щодо безпечної поведінки дітей у цифровому середовищі
Як справитися з тривогою перед невідомістю
Як мотивувати дитину робити домашні завдання?
Важко підрахувати, скільки здоров’я забирають у школярів та батьків «бої без правил» під гаслом: «Зроби домашнє завдання». Одна сторона тисне, звинувачує, обіцяє різні блага і загрожує карами, утримує за робочим столом. Друга — всіляко намагається ухилитися, втекти погуляти, відпроситися в сотий раз поїсти. Так мало дорослих задоволені станом речей і не зітхають: коли вже дитина легко виконуватиме домашні завдання. Чарівного для всіх ключика немає, каже дитяча психотерапевтка, арт-терапевтка Мар’яна Серажим, але можна підібрати ключик до кожної дитини.
Методичні рекомендації “Поради для батьків — вимушених переселенців”
Методичні рекомендації присвячено висвітленню змісту та особливостей надання психологічної допомоги батькам, які опинилися у важкій життєвій ситуації внаслідок військових дій на території України: