Поради психолога батькам майбутніх першокласників

porady psykholoha batkam maibutnikh pershoklasnykiv

Щоб перший похід у школу не став для малюка стресом, як і звикання до нового статусу «дорослого» (процес адаптації в новому колективі, з новим розпорядком дня, обов’язками у вигляді уроків, домашніх завдань тощо), готуватися слід заздалегідь. В ідеалі - за місяць до початку нового року. Психологи рекомендують діяти за таким планом:

Продовжити читати статтю

10 речей, які повинні зробити батьки напередодні 1 вересня

10 rechei iaki povynni zrobyty batky naperedodni 1 veresnia

 1. Малюк, швидше за все, буде хвилюватися і сам прокинеться вдосвіта. Прикрасьте його кімнату повітряними кульками.
 2. Багато хто з батьків вважає, що подарунків цього дня робити не обов’язково. Між тим яскравий згорток поруч із подушкою трохи розвіє дитячі хвилювання і, з іншого боку, підкреслить важливість події.
 3. Звичайно ж, ранець із потрібними речами ви разом з дитиною склали ще тиждень тому. Напередодні 1 вересня варто ще раз зазирнути до нього… і покласти туди якусь дрібничку: чи то кумедний ластик, чи незвичайний олівець. Дитина зрадіє, побачивши таку знахідку!

Продовжити читати статтю

Кілька порад батькам із формування в дітей адекватної самооцінки

kilka porad batkam iz formuvannia v ditei adekvatnoi samootsinky

Не оберігайте дитину від повсякденних справ, не прагніть вирішувати за неї всі проблеми, але і не перевантажуйте її тим, що їй непосильно. Нехай дитина виконує доступні їй завдання і одержує задоволення від зробленого.

Не перехвалюйте дитини, але ї не забувайте заохочувати її, коли вона цього заслуговує.

Продовжити читати статтю

Рекомендації батькам гіперактивних дітей

rekomendatsii batkam hiperaktyvnykh ditei

 • У своїх відносинах із дитиною дотримуйтеся «позитивної моделі». Хваліть її в кожному випадку, коли вона цього заслужила, підкреслюйте успіхи. Це допоможе зміцнити в дитини впевненість у власних силах .
 • Уникайте повторень слів «ні» і «не можна».
 • Говоріть стримано, спокійно  і м’яко.

Продовжити читати статтю

Батькам п’ятикласників

batkam piatyklasnykiv

У п’ятому класі багато що для дітей стає новим: вчителі, предмети, форма навчання, а інколи й однокласники.

Найбільш складним для п’ятикласника є перехід від одного звичного вчителя до взаємодії із декількома вчителями-предметниками. Ламаються стереотипи, самооцінка дитини: адже тепер школяра оцінює не один педагог, а декілька.

Продовжити читати статтю

Поради батькам п’ятикласників

porady batkam piatyklasnykiv

 1. Якщо Вас щось турбує в поведінці дитини, якомога швидше зустріньтеся і обговоріть це із класним керівником, шкільним психологом.
 2. Якщо в родині відбулися події, що вплинули на психологічний стан дитини, повідомте про це класного керівника. Саме зміни в сімейному житті часто пояснюють раптові зміни в поведінці дітей.
 3. Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.

Продовжити читати статтю

ЗНО та державна підсумкова атестація – ситуація тривожна, але безпечна!

zno ta derzhavna pidsumkova atestatsiia sytuatsiia tryvozhna ale bezpechna

 1. Контролюйте, скільки спить ваш син чи донька. Регулярне недосипання небезпечне для психіки, послаблює імунітет і загострює хронічні захворювання дітей.
 2. В екзаменаційний період дуже важливе харчування випускників. Воно має бути повноцінним. Підліткам слід давати продукти, які містять вітамін Е. Він підвищує імунітет і стійкість до стресу. У натуральному вигляді є в картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині, волоських горіхах.

Продовжити читати статтю